Covid-19 informacja

Narożniki


Zakup narożnika do salonu to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie. Jednak niektórzy borykają się z różnymi obawami dotyczącymi jego funkcjonalności. Szczególnie jeśli planują ustawić narożnik w mieszkaniu o niewielkich rozmiarach. Większość tych obaw nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, dlatego postanowiliśmy z nimi walczyć. Podpowiadamy, jak ustawić narożnik w salonie, by stworzyć komfortowe wnętrze!

Czy narożnik w salonie to rozwiązanie dla każdego?

Z pewnością Ty również zadajesz sobie to pytanie. Wiele osób twierdzi, że narożniki nie pasują do małych salonów i tych na planie wąskiego prostokąta. Obiegowa opinia mówi, że zabierają wtedy większość miejsca, a ponadto są nieustawne i trudne w zaaranżowaniu funkcjonalnej przestrzeni. Nie jest to jednak prawdą! Sofa narożna to doskonałe rozwiązanie do każdego wnętrza. W większości sprawdzi się nawet lepiej niż klasyczna sofa czy kanapa. Wystarczy jedynie zastosować odpowiednie ustawienie. Przykładowo w małych lub wąskich salonach najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie narożnika w jednym z rogów pomieszczenia. Nie zagraci on wtedy wnętrza, a Ty zyskasz dodatkowe miejsce do siedzenia. Warto również wspomnieć, że sofy narożne z funkcją spania to ciekawe rozwiązanie do małych kawalerek. Zyskujesz w ten sposób wygodną przestrzeń do nocnego odpoczynku.

Jak ustawić narożnik w salonie?

Przed zakupem odpowiedniego modelu narożnika należy przemyśleć kilka kwestii. Podstawowa z nich to miejsce, w którym stanie Twój nowy zakup. Jest to niezwykle istotne, byś określił je wcześniej, a następnie dokładnie wymierzył. Pozwoli Ci to uniknąć sytuacji, w której kupisz mebel niedopasowany wymiarami do przygotowanej przestrzeni.

Kolejną ważną kwestią jest to, aby narożnik znalazł się w miejscu, gdzie nie będzie miał bliskiego sąsiedztwa drzwi lub wąskich przejść. W ten sposób uchronisz swój mebel przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi np. zbyt gwałtownym otwarciem drzwi oraz ustrzeżesz domowników przed przeciskaniem się w pobliżu ściany.

Ponadto wybierając odpowiednie miejsce dla sofy narożnej w salonie, warto wziąć pod uwagę ułożenie innych mebli np. komody, szafek, regałów, stolika kawowego lub telewizora. Dzięki temu zachowasz odpowiednią odległość, co uchroni Cię przed przenoszeniem innych mebli lub przesuwaniem narożnika, gdy będziesz chciał rozłożyć go i przekształcić w łóżko. Ponadto sofę narożną warto umieścić w pobliżu lamp lub naturalnego światła. Ułatwi Ci to np. czytanie ulubionych książek.

Gdzie w salonie ustawić narożnik?

Jeśli Twój salon jest sporych rozmiarów lub ma kształt szerokiego prostokąta, to aby optycznie zmniejszyć pomieszczenie i sprawić, że stanie się bardziej przytulne, ustaw narożnik na środku pokoju. Wygospodarujesz w ten sposób dwie strefy. Miejsce w pobliżu narożnika będzie przeznaczone do relaksu i oglądania telewizji, natomiast w strefie za sofą narożną może znaleźć się stół i krzesła. Zyskasz w ten sposób oddzieloną jadalnię. Innym ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w obszarze za narożnikiem biurka i fotela, które wydzielą miejsce do pracy lub nauki.

W niewielkich pomieszczeniach, gdzie każdy metr jest na wagę złota, warto umieścić narożnik w jednym z kątów salonu lub pod oknem. Zyskujesz wtedy więcej wolnej przestrzeni na środku pokoju. Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie narożnika pod oknem, to pamiętaj, aby jego oparcie dopasować w taki sposób, by nie sięgało wyżej niż parapet. Zachowasz wtedy odpowiednie proporcje, a całość będzie wyglądała elegancko.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie sofy narożnej na wprost kominka lub dużego okna z interesującym widokiem. Jest to propozycja polecana głównie osobom, które relaksują się bez wykorzystania telewizora. Bliskość natury lub trzaskającego w kominku ognia przyniesie ukojenie po ciężkim i stresującym dniu.

Asc
na stronę

Produkty 1-15 z 131

Zobacz jako Siatka Lista
 1. Cena promocyjna 3399 PLN Normalna cena 4099 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 2. Cena promocyjna 2999 PLN Normalna cena 3799 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 3. Cena promocyjna 2999 PLN Normalna cena 3799 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 4. Cena promocyjna 2399 PLN Normalna cena 3499 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 5. Cena promocyjna 2699 PLN Normalna cena 3699 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 6. Cena promocyjna 2999 PLN Normalna cena 3799 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 7. Cena promocyjna 3699 PLN Normalna cena 4399 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 8. Cena promocyjna 1399 PLN Normalna cena 1999 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 9. Cena promocyjna 3499 PLN Normalna cena 4299 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 10. Cena promocyjna 4399 PLN Normalna cena 5099 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 11. Cena promocyjna 3299 PLN Normalna cena 4199 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 12. Cena promocyjna 3299 PLN Normalna cena 4199 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 13. Cena promocyjna 3099 PLN Normalna cena 3899 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 14. Cena promocyjna 3399 PLN Normalna cena 4099 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
 15. Cena promocyjna 2799 PLN Normalna cena 3499 PLN
  Dostawa w ciągu 2-6 tygodni
Asc
na stronę

Produkty 1-15 z 131

Zobacz jako Siatka Lista
To Top